-- Agentura7 2019 -

Zimní tábor   22. 2. - 28. 2. 2020 (7 dní)

Zimní tábor
Zimní tábor
Zimní tábor
Zimní tábor


Místo: Liberecký kraj (Horní Polubný)
Pro koho: 8-15
Cena: 4350,- Kč (v ceně není skipas 1500,-)

Přihlášky zasílejte do: 15. 2. 2020

Program: Jarního tábora se můžou zúčastnit jak lyžaři, tak i začátečníci. Na začátku kurzu se rozdělíme podle výkonnosti do skupin, a podle nich budeme buď zdokonalovat váš um, či pracovat na prvních začátcích na lyžích! Prvotní rozdělení není konečné, první den nemusí vždy dítě podat ten nejlepší výkon, takže pozdější přesun je možný. Děti jsou do oddílu rozděleni podle výkonnosti, nikoliv podle kamarádství. Společného času si užijí dost a dost.

Lyžování:

Pro naše jarní prázdniny si vždy vybíráme menší lyžařská střediska, je tu mnohem větší klid na naší výuku a program, než na přeplněných velkých skyareálech. V okolí chalupy kterou jsme si vybrali se nachází několik malých středisek, přesně takových jak nám vyhovují. Rejdice, U Čápa, Černá říčka a mnoho dalších. Kdyby bylo potřeba tak se v dojezdové vzdálenosti nachází Harrachov, Rokytnice. Většina z nich v dnešní době má umělé zasněžování, takže i při nepříznivých klimatických podmínkách by sníh měl být. Ale samozřejmě přírodě neporučíte.

Program:

Hlavní náplní těchto dní je samozřejmě lyžování, ale co potom? Co večer? Nedílnou součástí je také teoretická příprava na sjezdovce. Základem všeho je lyžařské desatero, které je nutné znát a řídit se jím. Názorně si vysvětlíme všechny součásti lyžařské výbavy, její správné používání a základní servis a údržba. Názorná ukázka začíná u správně oblečených ponožek a správně zapnutých lyžařských bot, až po vhodné oblečení. U videa si ukážeme správně provádění lyžarských cviků a metodiky základního oblouku v pluhu, oblouku z pluhu a carvingový oblouk. Během lyžovaní natáčíme videa všech účastníků a večer si je společně probereme probereme chyby nebo naopak vyzdvihneme správné cviky. Samozřejmě nebude chybět bobování, koulování a v době osobního volna se bude stavět sněhulák.
Vybavení: Stravování:

Jak na našich táborech, tak i na jarních prázdninách si kuchyň zajišťujeme samy. Snídaně, oběd, večeře, svačina a čaj na sjezdovce. Drobná omezení ve stravě jsme schopni zvládnout, ale každopádně vždy je nutná konzultace.

Ubytování:

Horní chata Polubný, K dispozici je 9 ložnic, 6 x koupelna s WC a sprchovým koutem, společenská místnost s krbem a jídelnou je dostatečně veliká, pro večerní společný program, plně vybavená kuchyň.
Kapacita je 25 účastníků, při přihlášení méně jak 15 dětí si provozovatel vyhrazuje právo akci zrušit. Děti různého pohlaví není možné společně ubytovat.
Místo odjezdu: Praha - Letňany
DUFA z.s.
Organizátor: DUFA z.s.
Kontaktní osoba: Dušan Vacek
Telefon: 728824374
E-mail: ldtdufa@gmail.com
Web: www.osdufa.cz

České tábory.cz > Úvodní stránka » Dětské letní tábory » Zimní tábor