-- CK Sindibád - Pro bližší informace klikni :-) -

Koňský tábor v Náměšti nad Oslavou   10. 7. - 19. 7. 2021 (10 dní)

Koňský tábor v Náměšti nad Oslavou
Koňský tábor v Náměšti nad Oslavou
Koňský tábor v Náměšti nad Oslavou
Koňský tábor v Náměšti nad Oslavou
Koňský tábor v Náměšti nad Oslavou
do 10 let 11-15 let nad 15 let chatky celotáborová hra

Místo: Vysočina (LDT JISKRA, Velké Pole 47, Náměšť nad Oslavou 675 71, okres Třebíč)
Pro koho: 9-18
Cena: 6490,- Kč (Základní cena tábora zahrnuje: Ubytování, strava (6x denně) a pitný režim, odborný dozor, zdravotnický a ostatní personál, ceny a diplomy, DPH. )
Program: Koňský tábor je určen pro všechny děti, které mají rády zvířata a přírodu. Koně máme po dobu prázdnin ustájené v klidné části areálu tábora. Pro děti to tedy znamená, že mohou být s koňmi v kontaktu téměř celý den. Zúčastnit tábora se mohou jak začátečníci, tak i děti které mají s jízdou na koni zkušenosti. Doporučený věk účastníků je 9 až 18 let a váhový limit do 70 kg. Kapacita tábora je omezená na 18 účastníků na turnus a bývá pravidelně vyčerpána. Na tento počet účastníků připadá zpravidla 5 koní.
Program koňského tábora probíhá v dopoledních i odpoledních hodinách formou teorie a praxe. Péči o koně mají na starost především děti, krmí je, hřebelcují i čistí ohradu. Tyto činnosti vykonávají v menších skupinkách, v nichž se pravidelně střídají. Kromě jezdectví jsou na programu celotáborové hry a zábavné večerní programy. Tábor je koncipován spíše než jako jezdecká škola jako koňský tábor.
Program:
Bezpečné zacházení s koňmi a pohyb v ohradě
Seznámení s jezdeckými potřebami a anatomie koně
Práce s koněm (hřebelcování, čištění kopyt, sedlání, ošetřování, čištění ohrady a krmení)
Vedení koně a lonžování
Bezpečný sed na koně a rovnováha
Jízda v kroku a zastavení (v sedle i bez sedla)
Jízda v klusu (pro zkušenější jezdce)
Program je zcela závislý na počasí s ohledem na bezpečnost a zdraví dítěte i koně.
V areálu LDT Jiskra Náměšť pořádáme současně několik táborů s různým zaměřením. Snažíme se o to, aby děti netrávily čas pouze ve svém oddíle, ale aby se setkávaly i s dětmi z ostatních táborů. Mezi dětmi probíhá interakce zejména v odpoledním klidu a na večerním programu.
Kolektivní sporty: Máme připraveno spoustu kolektivních her a soutěží pro celý tábor. Nebude chybět fotbal, volejbal, ani plavání. K dispozici máme dvě hřiště a velký bazén.
Hry, soutěže, relax a zábava: Jako na každém správném táboře ani u nás nebudou chybět celotáborové hry a plno soutěží. Odpoledne je vyhrazeno především sportovním aktivitám a koupání v bazénu.
Večerní program: Každý večer je na výběr z několika aktivit od bláznivých show přes diskotéky, scénky vedoucích i dětí, až po táboráky a sportovní turnaje. Poslední večer každého turnusu nás čeká prodloužený program, kde děti mohou předvést, co se na táboře naučili. Budeme vyhlašovat vítěze táborových soutěží a disciplín, rozdávat ceny oddílům i jednotlivcům.

Vybavení: Pro jízdu na koni vždy zapůjčíme dítěti jezdeckou helmu a chránič páteře. Vlastníte-li tuto jezdeckou výbavu, doporučujeme si ji vzít s sebou na tábor.
Bezpečnost při zacházení s koňmi: Účastníci koňského tábora jsou na začátku turnusu seznámeni s bezpečnostními pravidly chování u koní a pravidly bezpečné jízdy. Ve výběhu jsou s dětmi neustále přítomní vedoucí. Jízda na koních probíhá vždy v blízkosti areálu tábora, aby mohla být v případě pádu z koně a poranění poskytnuta co nejrychlejší pomoc. Všichni účastníci musí během jízdy na koních používat ochrannou přilbu a chránič páteře.
Poznámky: Děti jsou ubytovány v chatkách, zrekonstruované sociální zařízení je umístěno v samostatné budově. Strava je zajištěna 6x denně včetně celodenního pitného režimu. Na tábor přijímáme děti s bezlepkovou dietou, vegetariány, vegany a děti s různým omezením ve stravě. Informace o požadavcích na úpravu jídelníčku prosím uveďte do poznámky v přihlášce na tábor nebo nás kontaktujte e-mailem.
Místo odjezdu: Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, Pardubice, Humpolec, Bratislava
Agentura7.cz
Organizátor: Agentura7.cz
Kontaktní osoba: kancelář Olomouc
Telefon: 774718496
E-mail: info@a7camps.cz
Web: http://agentura7.cz

České tábory.cz > Úvodní stránka » Dětské letní tábory » Koňský tábor v Náměšti nad Oslavou