-- Tábor 007 (2020) -

Koňský tábor Varvažov   23. 8. - 30. 8. 2020 (8 dní)

Koňský tábor Varvažov
Koňský tábor Varvažov
Koňský tábor Varvažov
Koňský tábor Varvažov
Koňský tábor Varvažov
do 10 let 11-15 let nad 15 let budova celotáborová hra

Místo: Jihočeský kraj (RS Avia Varvažov, Varvažov 132, 398 33 Ostrovec, Jižní Čechy)
Pro koho: 9-18
Cena: 4190,- Kč (Základní cena tábora zahrnuje: Ubytování, strava (6x denně) a pitný režim, odborný dozor, zdravotnický a ostatní personál, ceny a diplomy, 2000 ks airsoftových kuliček, DPH. Základní cena nezahrnuje: Dopravu smluvními autobusy (je možné si přiobjednat v )
Program: Máte doma nadšence zajímajícího se o koně ve věku 9 – 18 let? Pak bude tento tábor se zaměřením přímo pro něj! Vítáme u nás holky i kluky, které baví jezdectví i chovatelství koní. Přijdou si na své zkušení jezdci i úplní začátečníci! Mohou se u nás naučit nejen bezpečné a správné jízdě na koni, ale také si vyzkouší veškerou péči a ošetřování koní. Schopní vedoucí a instruktoři je provedou světem koní od samého základu a děti budou obohaceni o nové znalosti i zkušenosti.
Veškerý průběh výuky je přizpůsoben vlivům počasí, proto je každý den jedinečný. Hlavní program se zaměřením probíhá v dopoledních hodinách a to přímo v areálu tábora, kde jsou koně po celé léto umístěni. Věnujeme se zde bezpečnému zacházení se zvířaty a chování v jejich přítomnosti. Učíme děti bezpečné a správné jízdě na koních. Trénujeme také rovnováhu a správný sed v kroku a pro zkušenější jezdce i v klusu. Nezbytností je také celodenní péče o koně jako je krmení a čištění výběhů.
V odpoledních hodinách jsou všichni účastníci zapojováni do celotáborové hry a oddílových soutěží, kde se seznamují s táborníky z ostatních zaměření. Součástí je i večerní program, který je zábavou pro děti i vedoucí.
Program praxe v bodech:
Pravidla bezpečného zacházení s koněm (pro nás i pro zvíře)
Seznámení s jezdeckým příslušenstvím (uzdy, ohlávky, sedla, …)
Seznámení s chovatelskými potřebami (hřbílka, kartáče, kopytníky, …)
Práce s koněm ze země : vodění, lonžování
Práce s koněm ze sedla: bezpečný sed, rovnováha, jízda v kroku, jízda v klusu (pro zkušenější jezdce)
Program teorie v bodech:
Základy anatomie koně
Výživa koní
Chovatelské zásady ustájení
Ošetřování koní (hřebelcování, krmení, čištění, …)
Koňský tábor není pouze o ježdění na koni. Děti se zde naučí, co práce s koňmi obnáší. Od krmení koní, hřebelcování až po čištění výběhů. Odnesou si nové znalosti a zkušenosti, které budou moci dále uplatnit.

V areálu RS Avia Varvažov pořádáme současně několik táborů s různým zaměřením a koňský tábor je jedním z nich.
Odpoledne se koná celotáborová hra společná pro všechny typy táborů. Děti jsou do oddílů rozděleny tak, aby mezi sebou mohly rovnocenně soutěžit, a při té příležitosti navazují nová přátelství s dětmi z jiných táborů a prohlubují své dovednosti nabyté během dopoledního programu.
Interakce s dětmi z ostatních oddílů probíhá také v odpoledních klidu a na večerním programu, který tvoří diskotéky, soutěže, táborák, vystoupení vedoucích a dětí.
Otevřené hodiny: Odpoledne je vyhrazeno 90 minut, během kterých se děti mohou zapojit do aktivit jiných typů táborů, jako jsou taneční, výtvarné a dramatické lekce nebo sportovní aktivity. Například děti z koňského tábora si mohou jít během otevřené hodiny zasportovat, zatančit apod. nebo zůstat u koní.
Večerní program: Hlavní večerní program se každý den liší, za chladných večerů probíhá v jídelně a za hezkého počasí venku v areálu. Je plný bláznivých show, diskoték, scének vedoucích i dětí, sportovních aktivit, nebude chybět opékání buřtů, letní kino a spousty další legrace. Poslední večer každého turnusu nás čeká prodloužený program, kde děti mohou předvést, co se na táboře naučily. Budeme vyhlašovat vítěze celotáborové hry, vítěze nejuklizenějšího pokoje a rozdávat ceny společně s diplomy.
Poznámky: Děti jsou zpravidla ubytovány ve zděné hlavní budově v pokojích s umyvadlem a kapacitou 5-7 lůžek. Strava je zajištěna 6x denně včetně celodenního pitného režimu. Na tábor přijímáme děti s bezlepkovou dietou, vegetariány, vegany a děti s různým omezením ve stravě. Informace o požadavcích na úpravu jídelníčku prosím uveďte do poznámky v přihlášce na tábor nebo nás kontaktujte e-mailem.
Místo odjezdu: Praha, Brno, Plzeň,Humpolec, Tábor
Agentura7.cz
Organizátor: Agentura7.cz
Kontaktní osoba: kancelář
Telefon: 774718496
E-mail: tabor@agentura7.cz
Web: http://agentura7.cz

České tábory.cz > Úvodní stránka » Dětské letní tábory » Koňský tábor Varvažov