-- Agentura 7 (letní tábory 2021) -

soustředění dětských leteckých modelářů na letišti aeroklubu Plasy   16. 8. - 20. 8. 2021 (5 dní)

soustředění dětských leteckých modelářů na letišti aeroklubu Plasy
soustředění dětských leteckých modelářů na letišti aeroklubu Plasy
do 10 let 11-15 let nad 15 let chatky budova

Místo: Plzeňský kraj (Letiště 404, Plasy)
Cena: 3500,- Kč (v ceně je zahrnutý vyhlídkový let letadlem)
Program: Dětští letečtí modeláři DDM Kamarád Třemošná, mají v termínu od 16.08. do 21.08. 2021 soustředění na letišti aeroklubu Plasy. Organizátorem modelářského soustředění je Dům dětí a mládeže Kamarád Třemošná. Soustředění je určeno dětem, které jsou členy modelářského kroužku DDM Kamarád Třemošná. Pokud nebude ubytovací kapacita na letišti naplněna, tak mohou být volná místa podstoupena dětem, které nejsou členy modelářského kroužku DDM Kamarád Třemošná. Děti na soustředění staví funkční modely letadel a létají se svými RC modely. Kdo nemá svůj RC model, tak projde základní výukou techniky pilotáže RC modelů a létá se zapůjčeným cvičným, školním RC modelem DDM Kamarád Třemošná. Všechny děti pilotují, pod dohledem zkušených leteckých instruktorů, sportovní a turistická letadla aeroklubu. Nejdříve mají na učebně teoretickou přípravu, pak celý let nacvičují na profesionálních leteckých simulátorech a následuje skutečný let sportovním motorovým letounem. Na letišti jsou děti ubytovány ve srubových chatkách. Vedoucí v hlavní letištní budově, kde je letecká jídelna s kuchyní, učebny, klubovny, ošetřovna, sprchy a WC. Jídlo se podává 5x denně. Večer se ve velké klubovně u krbu promítají filmy s leteckou tématikou, nebo se sedí venku u táborového ohně. Na letišti je velký bazén, ve kterém se děti mohou koupat a pouštět modely lodí. Děti drží po dvojicích denní a noční hlídky u stojánek letadel a hangárů. Všechny děti jsou celý den v bezprostředním kontaktu s leteckou technikou aeroklubu a vnímají běžný aeroklubový letecký provoz a tím získávají znalosti o všeobecném letectví v České republice.
Vybavení: vlastní RC model letadla nebo lodi
Poznámky: děti na letišti pilotují, pod dohledem zkušených leteckých instruktorů, sportovní a turistická letadla aeroklubu.
Místo odjezdu: Třemošná
Dům dětí a mládeže Kamarád Třemošná
Organizátor: Dům dětí a mládeže Kamarád Třemošná
Kontaktní osoba: Stanislav Kutheil
Telefon: 377953651
E-mail: info@ddmkamarad.cz
Web: http://ddmkamarad.cz

České tábory.cz > Úvodní stránka » Dětské letní tábory » soustředění dětských leteckých modelářů na letišti aeroklubu Plasy