--Agentury 7 - letní tábory 2022 -

Rady pro rodiče

Lymská borelióza - BRAŇTE SE VČAS!

Borelióza je infekční bakteriální nemoc přenášená klíšťaty, asi 5x častější než klíšťová encefalitida. Nákaze boreliózou se vyplatí předcházet - rozvinutá nemoc se obtížně rozeznává i léčí a může vést k trvalým zdravotním následkům. Narozdíl od encefalitidy proti ní bohužel nelze očkovat.

Kontaminovaná pitná voda je nejčastějším zdrojem onemocnění při pobytu mimo domov

V rámci průběžného monitoringu se provádí pravidelná mikrobiologická kontrola pitné vody ve veřejné síti. Pitná voda z veřejného vodovodu by tedy měla být bezpečná. U lokálních sítí, vody ze studní a rekreační vody je nicméně riziko neúměrně vyšší. Nezávadnost pitné vody pocházející z jiného zdroje než veřejné vodovodní sítě není garantována. Ke kontaminaci může dojít jak u zdroje, tak uvnitř vodovodního řadu nebo na jeho vyústění. Mikrobiologickou kontaminaci vody přitom nelze vizuální ani chuťovou kontrolou snadno rozpoznat.

Jak vybrat správný tábor?

výběr táboraNabídka táborů je neuvěřitelně široká. Můžete si vybrat z táborů v budovách, stanových, putovních, dvoutýdenních, třítýdenních, organizátorů je nepočítaně. Jak se v tomto množství vůbec orientovat a jak vlastně vybrat ten správný tábor pro své dítě? Zde je deset otázek, které byste si měli jako rodiče položit, když tábor vybíráte. Při výběru toho opravdu správného tábora byste si měli odpovědět na všech deset otázek, proto nejsou řazeny podle jejich důležitosti, ale abecedně. Na správném táboře by totiž měla všechna tato doporučení platit současně...

Jak je to s vybavením?

vybaveníPokud přihlásíte svoje dítě na tábor, jistě dostanete od provozovatele v dostatečném předstihu seznam potřebného vybavení. Seznam se bude délkou i obsahem lišit podle toho, zda posíláte dítě na jazykový tábor do zděné budovy nebo na putovní vodácký tábor. Zde přinášíme několik obecných rad k táborovému vybavení dětí.

Několik základních rad...

základní radyChcete poslat svoje dítě na tábor? O co je dobré se zajímat před táborem, co je třeba vyřídit? Jak se chovat, když je dítě na táboře a jak po jeho návratu? Zde pro vás máme několik základních rad, které vám pomohou k tomu, aby tábor byl pro vaše dítě příjemnou a nezapomenutelnou částí prázdnin.

České tábory.cz > Úvodní stránka » Rady pro rodiče