načítám...
tabor_01.jpg

Jak vybrat správný tábor?

Rady pro rodiče

Nabídka táborů je neuvěřitelně široká. Můžete si vybrat z táborů v budovách, stanových, putovních, dvoutýdenních, třítýdenních, organizátorů je nepočítaně. Jak se v tomto množství vůbec orientovat a jak vlastně vybrat ten správný tábor pro své dítě?

PODROBNOSTI
vybaveni_01.jpg

Jak je to s vybavením?

Rady pro rodiče

Pokud přihlásíte svoje dítě na tábor, jistě dostanete od provozovatele v dostatečném předstihu seznam potřebného vybavení. Seznam se bude délkou i obsahem lišit podle toho, zda posíláte dítě na jazykový tábor do zděné budovy nebo na putovní vodácký tábor. Zde přinášíme několik obecných rad k táborovému vybavení dětí.

PODROBNOSTI
zakladni-rady_01.jpg

Několik základních rad...

Rady pro rodiče

Chcete poslat svoje dítě na tábor? O co je dobré se zajímat před táborem, co je třeba vyřídit? Jak se chovat, když je dítě na táboře a jak po jeho návratu? Zde pro vás máme několik základních rad, které vám pomohou k tomu, aby tábor byl pro vaše dítě příjemnou a nezapomenutelnou částí prázdnin.

PODROBNOSTI
rozbor-vody.jpg

Kontaminovaná pitná voda je nejčastějším zdrojem onemocnění při pobytu mimo domov

Rady pro rodiče

V rámci průběžného monitoringu se provádí pravidelná mikrobiologická kontrola pitné vody ve veřejné síti. Pitná voda z veřejného vodovodu by tedy měla být bezpečná. U lokálních sítí, vody ze studní a rekreační vody je nicméně riziko neúměrně vyšší. Nezávadnost pitné vody pocházející z jiného zdroje než veřejné vodovodní sítě není garantována. Ke kontaminaci může dojít jak u zdroje, tak uvnitř vodovodního řadu nebo na jeho vyústění. Mikrobiologickou kontaminaci vody přitom nelze vizuální ani chuťovou kontrolou snadno rozpoznat.

PODROBNOSTI
klíště

Lymská borelióza - BRAŇTE SE VČAS!

Rady pro rodiče

Borelióza je infekční bakteriální nemoc přenášená klíšťaty, asi 5x častější než klíšťová encefalitida. Nákaze boreliózou se vyplatí předcházet - rozvinutá nemoc se obtížně rozeznává i léčí a může vést k trvalým zdravotním následkům. Narozdíl od encefalitidy proti ní bohužel nelze očkovat.

PODROBNOSTI
msmt.jpg
ceska-rada-deti-a-mladeze.jpg
sdruzeni-pracovniku-ddm.jpg

Kliknutím na tlačítko "POVOLIT VŠE" souhlasíte s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Cílenou reklamu si můžete podrobněji nastavit tlačítkem "NASTAVENÍ", nebo kdykoli vypnout v sekci Zpracování osobních údajů...